Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności i estetyce doskonale znajdują zastosowanie w naszych domach. Chronią  nas przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety okienne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników.
Najczęściej stosowane systemy  rolet:

Rolety nadstawne – obudowa wykonana z PVC z pokrywą rewizyjną umieszczoną od tyłu lub dołu skrzynki rolety, czyli wewnątrz pomieszczenia. Skrzynka nakładana na okno, a następnie wraz z nim montowana we wnęce okiennej. System rolet nadstawnych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Należy pamiętać o tym że potrzebujemy odpowiednio wyższy otwór okienny. Decyzja o zastosowaniu w/w  rolet powinna zostać podjęta na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej po odpowiednim zmniejszeniu wysokości okna.

Rolety nadtynkowe ( adaptacyjne) – obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Skrzynka montowana na murze (bez ingerencji w światło okna) lub we wnęce okiennej (ingerencja w światło okna). Brak możliwości zabudowy. System rolet nadtynkowych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o zastosowaniu w/w  rolet może zostać podjęta w dowolnym momencie.

Rolety podtynkowe ( integro ) – obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu, która musi być ocieplona. Konieczność zewnętrznej zabudowy. System rolet podtynkowych znajduje zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Ze względu na konieczność docieplenia  nadproża decyzja o zastosowaniu w/w rolet musi zostać podjęta na etapie projektu.

DSC04297

About the author

Bogdan Dziuk administrator