Nawiewniki okienne

Nawiewniki okienne


Firma Handlowo-Uslugowa "BOGGI" Bogdan Dziuk - Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

JAK ZAPEWNIĆ PRAWIDŁOWĄ WENTYLACJĘ W MIESZKANIU ?

Skutecznie działająca wentylacja to zorganizowana wymiana powietrza we wszystkich pomieszczeniach.

Dlatego każdy budynek mieszkalny, czy też użyteczności publicznej powinien po prostu oddychać. Budynki bez prawidłowo działającej wentylacji poddane są nadmiernemu wzrostowi wilgoci a stąd już tylko krok od rozwoju pleśni i grzyba. Te z kolei mają bezpośredni wpływ na niszczenie konstrukcji budynków i są odpowiedzialne za wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia, takich jak:

Alergie
Uczucie zmęczenia
Bóle głowy
Choroby dróg oddechowych
Itp.

Można zlikwidować te problemy lub im zapobiec montując nawiewniki powietrza.
Biorąc pod uwagę warunki klimatyczne w naszych domach i pomieszczeniach, które użytkujemy, warto rozważyć korzyści płynące z użytkowania nawiewników powietrza.

CZYM SĄ NAWIEWNIKI ?

Nawiewniki to urządzenia przeznaczone do kontrolowanego napływu świeżego powietrza zewnętrznego. Montuje się je w górnej krawędzi okna lub ścianie zewnętrznej budynku.
Ze względy na sposób sterowania rozróżniamy następujące typy:
Ciśnieniowe – sterowane manualnie- wyposażone w przysłonę za pomocą której zmieniamy manualnie wydajność nawiewnika.
Ciśnieniowe automatyczne- wyposażone w automatyczną przepustnicę, która samoczynnie reguluje ilość dostarczanego powietrza a jednocześnie użytkownik ma możliwość manualnego przymknięcia przysłony.
Higrosterowne- zamykają się i otwierają samoczynnie w zależności od zmiany wartości wilgotności względnej powietrza wewnątrz pomieszczenia.

PO CO STOSUJEMY NAWIEWNIKI ?

Coraz częściej nasze domy i mieszkania projektowane są z myślą o tym, by zarówno ocieplenie budynku jak i okna odznaczały się możliwie jak najlepszą termoizolacją. Budując domy i mieszkania dbamy o to, by zapewnić sobie jak najwyższą temperaturę wnętrza, pomijając często kwestię prawidłowej wentylacji. Brak świeżego przepływu powietrza powoduje nie tylko zawilgocenie ścian i występowanie pleśni ale również naraża nasze zdrowie.
Większość współczesnych chorób cywilizacyjnych, w tym alergie i astma, są spowodowane brakiem świeżego powietrza i drobnoustrojami występującymi w najbliższym otoczeniu.
Jak możemy sobie poradzić z problemem wilgoci i niewłaściwej temperatury w mieszkaniu ?
Z myślą o Państwa wygodzie i zdrowiu montujemy nawiewniki, które spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, zapewniają stały dostęp świeżego powietrza do mieszkania, nie powodując przy tym znacznego obniżenia temperatury wnętrza.

JAKIE NAWIEWNIKI WARTO WYBRAĆ ?

Bogata oferta różnego rodzaju nawiewników powoduje, że klienci często mają problem końcowym wyborem produktu.
Biorąc pod uwagę takie kryteria jak skuteczność, praktyczność i komfort użytkowania, wśród dostępnych na rynku nawiewników największą popularnością cieszą się nawiewniki ciśnieniowe.
W przeciwieństwie do pozostałych typów możemy nimi samodzielnie regulować, kontrolując ilość przepływającego powietrza.
To rozwiązanie umożliwia nam uzyskanie maksymalnej wydajności urządzenia, zapewnienie stałej cyrkulacji powietrza i tym samym pozbycie się na zawsze kłopotu z wilgocią w mieszkaniu.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NAWIEWNIKI FIRMY VENTEC ?

Nawiewniki firmy Ventec to produkty dostosowane zarówno do okien współczesnych, jak i starszych modeli. Solidna konstrukcja i wymienność poszczególnych elementów pozwolą naszym klientom na możliwie jak najdłuższe użytkowanie nawiewników bez konieczności wymiany całego systemu po określonym czasie. Nieustanne prace nad ulepszeniem jakości dają pewność, że kupowane u nas nawiewniki to produkty bezpieczne, praktyczne, gwarantujące najwyższą jakość.

0005

pl_ventec

About the author

Bogdan Dziuk administrator